Povijesna pobjeda

Nogometaši Metalleghe BSI u debitantskom nastupu u Premijer ligi, savladali su Čelik u Zenici sa 1:3.

Tako su na najbolji način otvorili sezonu i pokazali da žele i znaju igrati nogomet.Iako je meč odigran po veoma sparnom vremenu, to nije omelo nogometaše oba tima da odigraju dobru utakmicu.

U 44. minuti je Jusić oborio Popovića u svom šesnaestercu, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Siniša Dujaković je pogodio za veliko slavlje izabranika Nermina Bašića i sa tim se rezultatom otišlo na odmor.

Već na početku drugog dijela Nebojša Popović je mogao da udvostruči prednost Metalleghea, a na drugoj strani Fejzić zaustavlja Haurdića u situaciji jedan na jedan.  Domaći nogometaši uspjeli su da stignu do poravnanja u 59. minuti. Goran Popović je sjajno ubacio s lijeve strane, a Danijal Brković s 10-ak metara glavom lijepo pogodio za 1:1. U 83.minuti Durak je s desne strane prizemno poslao loptu u peterac, a Nebojša Popović je u padu ugurao loptu u mrežu. Samo nekoliko sekundi ranije, Marković je propustio veliku priliku za Čelik, odnosno Fejzić je odbranio njegov udarac. Trijumf Jajčana ovjerio je Dujaković drugim golom na utakmici i to na asistenciju Kovača u samoj završnici utakmice.

Čelik – Metalleghe 1:3

ZENICA – Stadion Bilino polje.

Gledatelja: 500.

Sudija: Emir Spahalić (Mostar)

Strijelci : 0:1-Dujaković (44 – penal),1:1- Brković (59), 1:2- Popović (83), 1:3- Dujaković  (89)

ČELIK: Bukvić, Hrkać, Jusić, Popović, Salčinović (od 46.-Pliska), Brkovć, Popović, Pezer, Hećo, Marković, Haurdić (od 66.- Smriko). Trener: Kemal Alispahić.

METALLEGHE BSI: Fejzić, Benović Bibić, Kovač, Karađuz (od 77.- Pljevljak), Selimović (od 46.- Durak), Dujaković, Sakan (od 63.- Radulović), Stakić, Pezo, N. Popović. Trener: Nermin Bašić