Jesenja statistika seniori

U jesenjoj polusezoni Metalleghe BSI je osvojio 16 bodova ( 4 pobjede, 4 neriješeno, 7 poraza) uz gol razliku 17:23, što je donijelo 12. mjesto na tabeli. Kod kuće je osvojeno 14 bodova ( 4/2/1 uz gol razliku 8:4), u gostima 2 boda (0/2/6 uz gol razliku 9:19).

Protiv Kraljeva su dosuđena 4 penala a za Kraljeve niti jedan.

U skladu sa ciljem Kluba u jesenjoj polusezoni u konkurenciji za prvih 11 nalazilo se 14 igrača do 21 godine i većina njih je dobila značajniju minutažu a prednjačio je Tarik Handžić koji je nastupio u 14 utakmica,  Ivan Tankuljić (1999.godište) u 12 a na 9 je bio kapiten, potom Marin Samardžić (2000.godište) – 11, Alija Jamaković – 9, Kenan Hreljić – 8, Antonio Jurević – 6… a nastupali su i Josip Aščić i Adis Čosić (2000.godište) -3, Arnel Pervić (1999.godište) i Zinedin Crnac (2001.godište) -2 , Luka Zelenika i Marino Sabljić -1. Šansu jedino nisu dobili Neven Vujica (povreda) i junior Domagoj Čosić. Inače, prosjek starosti igrača u 15 utakmica iznosio je 23,8 godina.

Najviše minuta u igri proveo je Sanel Kovač – 1.170, najbolji strijelci su Faris Fejzić i Rijad Pljevljak po 3 gola, najviše kartona dobili su Faris Fejzić (6 žutih), Amir Kukavica  (5 žutih i 1 crveni) i Ognjen Radulović (4 žuta i 2 crvena). Inače, ekipa je dobila 44 žuta i 3 crvena kartona.