Poraz od FK_Radnik

Danas su se na Piroti u okviru 5.kola BH Telecom premijer lige sastali Metalleghe BSI i Radnik.

Gosti su bili spretniji i sretniji i u Bijeljinu odnijeli tri boda. U prvom dijelu su Kraljevi propustili nekoliko izglednih prilika preko Bibića, Smajića i Popovića a na drugoj strani Obradović je dva puta opasno zaprijetio Fejziću. Popović je zatresao mrežu Lučića ali je pomoćni sudija Primorac signalizirao zaleđe pa je gol poništen. U samom finišu prvog dijela nakon ubačaja Pece, Toni Pezo nespretno reaguje i šalje loptu u vlastitu mrežu za 0:1.

Na početku drugog dijelu igra se samo na polovini Radnika a u 56. Minuti Bibić odlično prima dugu loptu a vratar Lučić ga obara pa sudija Peljto pokazuje na penal. Smajić je izveo kazneni udarac i pogodio za 1:1. Uslijedio je period odlične igre Kraljeva koji opasno prijete Lučiću. Prvo Durak nakon kornera majstorski škaricama šutira i kada su svi vidjeli loptu u mreži, Lučić fantastično interveniše. Nedugo zatim Selimović i Popović duplim pasom izbacuju iz igre cijelu gostujuću odbranu, ali opet Lučić brani siguran gol nakon šuta Selimovića. Kazna je uslijedila u 86. Minuti kada brzonogi Peco prolazi po lijevoj strani i snažno šutira a lopta se od stative odbija u mrežu nemoćnog Fejzića za konalnih 1:2.

METALLEGHE BSI – RADNIK  1:2