Prvi neriješen rezultat

U okviru 7. Kola BH Telecom premijer lige, na Piroti su Kraljevi odigrali 1:1 sa Olimpicom.

Metalleghe BSI je poveo u 65.minuti, nakon dobrog pasa Rašića Popović se majstorski oslobodio svoga čuvara i matirao Bandovića. U 71.minuti nakon duela Sakana i Karića sudac Spahalić dosuđuje najstrožu kaznu za Olimpic koji Regoje topovskim šutem pretvara u gol za 1:1. Najbolju priliku za pobjedu Kraljevi su imali u 78. Minuti kada Popović odlično šutira ali lopta odlazi tik pored gola gositju. Kraljevi naredni meč igraju 11.09.2016. u Širokom brijegu nakon stanke zbog nastupa BiH reprezentacije.

NK Metalleghe BSI – FK Olimpic 1:1 (0:0)

Gradski stadion Pirota u Travniku.  Gledalaca: 300.

Glavni sudija: Emir Spahalić (Mostar).

Pomoćnici: Dalibor Hrstić (Ljubuški) i Elvis Prošić (Cazin).

Četvrti sudija: Ermin Sivac (Zenica).

Strijelci: 1:0 Popović (65.) 1:1 Regoje (73.-11m)

METALLEGHE BSI: Fejzić, Benović, Kovač (od 45.Bibić), Smajić, Helvida, Selimović (od 54.Smiljanić), Sakan (od 75.Durak), Rašić , Radulović, Stakić, Popović. Trener: Nermin Bašić

OLIMPIC: Bandović, Regoje, Kobiljar (od 68.Plakalo), Karić , Pehar (od 85.Zulčić-), Rastoka, Mašić, Lelić , Zolj, Pršeš (od 9.Mahović), Vrdoljak. Trener: Asim Saračević

Žuti kartoni: Smajić, Radulović, Sakan, Helvida, Bibić (Metalleghe BSI), Vrdoljak, Zolj, Rastoka,  (Olimpic)