Prva pobjeda na Piroti

Jajački Kraljevi konačno su ostvarili prvu domaću pobjedu na Piroti u meču sa dosta uzbuđenja.

Metalleghe BSI – Mladost 2:0

TRAVNIK- Stadion Pirota. Gledatelja 400.

Sudija: Antoni Bandić (Grude )

Pomoćnici: Bojan Maksimović (Modriča) i Čedomir Vičić (Ugljevik)

Delegat: Rodoljub Oljača (Gradiška)

Strijelci: 1:0- Pezo(2), 2:0- Smajić ( 18.-11m)

Metalleghe BSI: Fejzić  , Smajić (od 82.- Stakić), Karađuz , Zeba, Helvida, Selimović (od 85.- Smiljanić), Dujaković, Rašić , Radulović , Pezo , Popović (od 72.- Jakupović). Trener: Nermin Bašić

Mladost: Hadžić, Galić , Gačan, Laštro, Kuzmanović , Šišić (od 70.- Asanović), Rizvanović ( od 64.Maksimović), Brkić , Ramović  (od 48.- Husić ), Karahmet , Isaković -. Trener: Husref Musemić.

Žuti kartoni: Zeba, Selimović (Metalleghe BSI), Gačan,  Karahmet , Laštro (Mladost)

Crveni kartoni: Zeba (Metalleghe BSI), Isaković (Mladost)

Metalleghe BSI je poveo već u prvom napadu , Smajić je ubacio iz kornera  a Pezo glavom pogodio za 1:0. Bolja igra domaćih krunisana je i povećanjem vodstva u 18. minuti. Isaković je rukama oborio Popovića i sudija Bandić pokazuje na penal. Gosti su žestoko protestovali nakon kaznenog udarca, a crveni karton je zaradio Isaković. Smajić je bio siguran realizator za 2:0. Do kraja prvog dijela dosta nervozna igra sa obje strane sa nekoliko oštrih startova koje je Bandić sankcionisao žutim kartonima.U 42. Minuti Zeba odlično šutira sa 20 metara ali lopta odlazi par centimetara pored gostujućeg gola.

Prije početka drugog dijela isključen je zbog prigovora trener Mladosti Husref Musemić a u otvaranju drugog dijela Zeba zbog simuliranja dobija drugi žuti, odnosno crveni karton pa obje ekipe ostaju sa po 10 igrača.

Radulović u 59. minuti odlično šutira ali zamalo pored gola. Gosti sa tri igrača osvježavaju igru pa su agilniji u napadu ali bez konkretnih prilika dok Kraljevi prjete iz kontranapada. Tek u 80. minuti Brkić iz slobodnjaka odlično šutira a Fejzić bravurozno izbacuje loptu u korner.