Važna pobjeda

Kraljevi su na Mračaju savladali kakanjski Rudar sa 2:1 u duelu 16. kola Prve lige.

Na teškom terenu viđena je veoma borbena, dinamična i kvalitetna utakmica u kojoj su domaćini u samom finišu uspjeli doći do važna tri boda protiv jedne od najboljih ekipa u ligi. Prvi dio je završen sa 1:0 a gol je u 34. minuti glavom postigao Kremenović nakon kornera. U drugom dijelu obostrano otvorena igra sa dosta prilika a poravnanje Rudaru u 71. minuti donio je iskusni Spahić topovskim šutom sa 25 metara. Ipak u 85. minuti nakon kornera i velike gužve, Haračić je najprisebniji i uspjeva savladati Bekana za veliko slavlje domaćih nogometaša.

NK Metalleghe BSI – FK Rudar Kakanj 2:1

JAJCE – Stadion Mračaj. Gledatelja 200. Teren težak za igru.

Sudija: Kenan Bajraktarević (Orašje).

Pomoćnici: Mario Grgić (Odžak) i Amir Hušidić (Velika Kladuša)

Delegat: Željko Soko (Čapljina)

Strijelci: 1:0 – Kremenović (34), 1:1- Spahić (71), 2:1- Haračić (85)

NK Metalleghe BSI: Kukrika, Rizvanović, Kremenović, Malbašić, Jusufbašić, Tankuljić, Danilović, Haračić , Popović, Bešagić, Simeunović. Trener: Salim Duraković.

FK Rudar: Bekan, Cana, Goralija, M. Kovač, Kobilica (od 46.- Spahić ), Fočo, Musić, Gačić (od 58.- Čehajić ), Šubo, Mušija (od 46.- F. Kovač ), Čizmić. Trener: Fadil Hodžić.

Žuti kartoni: Tankuljić, Danilović (Metalleghe BSI), Goralija, Šubo, M. Kovač, Musić, Hrelja (Rudar)

Crveni karton: Admir Fočo – 90. minut (Rudar)