Ubjedljiva pobjeda Kraljeva

U okviru drugog kola Prve lige FBiH Kraljevi su na renoviranom Mračaju sa 4:1 savladali Jedinstvo.

Iako su gosti poveli ranim pogotkom Cibre, domaći nogometaši su odigrali odličnu utakmicu, posebno u drugom poluvremenu i sasvim zasluženo ostvarili visoku pobjedu.

Koncem prvog dijela Rijad Pljevljak je izvrsnim slobodnjakom najavio svoju najbolju igru u dosadašnje 82 utakmice odigrane za Kraljeve. U drugom dijelu je postojao samo jedan tim na terenu, redale su se odlične akcije, sijevalo je pred golom gostiju. U 52. minuti Terzin rukom zaustavlja solo prodor Pljevljaka a Haračić pogađa sa penala za 2:1. Potom odličan šut Kremenovića sa 20 metara ali lopta odlazi tik iznad gola. Napadi domaćina ne jenjavaju pa u 57. minuti Pljevljak dribla dva igrača Jedinstva i odlično upošljava Soldatovića koji ubacuje pred gol a Vanja Zekić majstorski para mrežu za 3:1. Ponovno slijedi dalekometni pokušaj Kremenovića no ovaj put Dejanović brani kao i u narednom napadu, Pljevljak šutira majstorski a Dejanović uz pomoć vratnice izbacuje loptu u korner. Pritisak se nastavio i nakon akcije cijelog napadačkog reda stoper Popović je u 72. Minuti neometan plasirao loptu u mrežu za konačnih 4:1.

Za ovakvu igru i zalaganje Kraljevi su na kraju dobili veliki aplauz domaće publike.

METALLEGHE BSI – JEDINSTVO 4:1 (1:1)

JAJCE – Stadion Mračaj. Gledatelja 300.

Sudija: Kenan Bajraktarević (Orašje)

Pomoćnici: Mario Grgić (Odžak) i Marko Brezović (Kostrč)

Delegat: Blaženko Dodig (Ljubuški)

Strijelci: 0:1 – Cibra (7), 1:1- Pljevljak (42), 2:1- Haračić (52- 11m), 3:1- Zekić (57), 4:1- Popović (72)

METALLEGHE BSI: Ćeman, Kovač (od 73.- Peno), Tankuljić, Danilović, Popović, Kremenović, Bešagić, Pljevljak (od 75.- Mehić), Samardžić (od 46.- Soldatović), Haračić, Zekić. Trener: Salim Duraković.

JEDINSTVO: Dejanović, Olić, Šarenac, Jašarević, Terzin, Nuspahić, Hadrović (od 63.- Mujagić), Cibra, Kladar, Nuhanović (od 46.- Jahić), Zečević (od 64.- Kremenović). Trener: Vlado Jagodić.

Žuti kartoni: Soldatović, Danilović (Metalleghe BSI), Hadrović, Nuhanović, Zečević, Kladar (Jedinstvo)