Bod u Sarajevu

U okviru 8. kola Prve lige FBiH danas su Kraljevi na Otoci odigrali neriješeno 2:2 protiv prvoplasiranog Olimpika.

Domaćin je poveo u 4. minuti autogolom Popovića a izjednačio je Haračić u 41. minuti i tako krunisao bolju igru Kraljeva u prvom dijelu. Samo što je počeo drugi dio Peno topovski pogađa mrežu domaćina za 1:2. Kada se očekivalo da bi Kraljevi mogli sa punim plijenom put Jajca, Popović u 87. minuti pravi kardinalnu grešku koju u konačnih 2:2 pretvara Stjepanović.

Nakon isteka sudijske nadoknade, u dodatnom produžetku, drugi žuti odnosno crveni karton dobio je Mehić pa će propustiti meč sa GOŠK-om.

Olimpik – Metalleghe BSI 2:2

Strijelci: 1:0- (4.Popović ag), 1:1- Haračić (41), 1:2- Peno (47), 2:2- Stjepanović (87)

FK Olimpik: Hadžić, Beširević, Fa. Handžić (od 77.- Ke. Handžić), Stjepanović, Muminović, Stojanović(od 46.-Džafić), Čizmić, Zeba, Ramić, Medić, Drljević (od 70.-Alešević). Trener: Esad Selimović.

NK Metalleghe BSI: Trako, Peno (od 65.-Pljevljak), Kremenović, Samardžić (od 80.-Jolović), Tankuljić (od 94.-Soldatović), Danilović, Haračić, Mehić, Hasanhodžić, Popović, Kapetan. Trener: Damir Beća