Neriješeno sa Čapljinom

U okviru 15. posljednjeg jesenjeg kola, danas su Metalleghe BSI i Čapljina na Mračaju odigrali dobru utakmicu na kojoj su viđena četiri gola, te mnogo lijepih akcija i poteza.

Kraljevi su bili bliži pobjedi, dva puta su vodili, ali nisu uspjeli doći do punog plijena koji bi donio mirniji “zimski san”. Doduše, Kraljevi su postigli i treći gol ali je pomoćni sudac Nanić na iznenađenje svih na stadionu kada je već glavni sudac pokazao na centar, označio zaleđe. Na samom koncu meča domaća publika je tražila i najstrožu kaznu nakon što je u kaznenom prostoru sa leđa oboren odlični Tankuljić, ali je sudac Džemidžić ostao “nijem”.

Kraljevi su poveli u 16. minuti kada je Tankuljić ubacio iz kornera a Hasanhodžić glavom poslao loptu u mrežu za 1:0. U 31. minuti Vulić također nakon ubačaja iz kornera šutira neobranjivo i izjednačuje na 1:1. Ipak, kapiten Haračić u 42. minuti vraća prednost na stranu Kraljeva kada nakon asistencije Tankuljića snažno i neobranjivo para mrežu Čapljine. Oba tima u prvom dijelu su imali još dobrih prigoda ali su vratari Trako i Vasilj izmamili aplauze publike.

I drugi dio se pretežno igrao na polovini gostiju, redale su se prigode ali mreža Vasilja se nije tresla sve do trenutka koji smo već pomenuli. Čapljina je brzim kontrama pokušavala doći do izjednačenja i to je uspijela u 73. minuti kada je rezervista Buntić sa pet metara poslao loptu iza Trakinih leđa.

Kraljevi su jesenji dio okončali sa osvojenih 18 bodova ( 4 6 5 21:26).

NK Metalleghe BSI: Trako, Peno, Kukavica, Bešagić, Kovač, Samardžić, Pljevljak, Tankuljić, Haračić, Hasanhodžić, Soldatović (od 60.- Jolović).

HNK Čapljina: Vasilj, Novaković, Vulić, Albijanić, Zubac, Pehar, Savić, Obradović, Hadžikadunić (od 71.- Buntić), Bondža, Brkić.