Pobjede u Bihaću

U okviru 12. lola Omladinske lige BiH grupa Zapad naše selekcije su danas slavile u Bihaću protiv Jedinstva, kadeti 2:3 a juniori 0:1.

Prvi su na teren izašli kadeti a nakon prvog poluvremena rezultat je glasio 0:0. U drugom dijelu utakmice prava golijada, čak 5 golova od toga 3 u mreži domaćina za prvu proljetnu tricu mladih Kraljeva. Za pobjedu su pogađali Ahmed Lizalović, David Tokić i Mateo Rimac. Ovo je bila treća uzastopna prvenstvena pobjeda kadeta. Skor kadeta je 5 pobjeda, 1 remi i 6 poraza uz gol razliku 33:19.

Metalleghe BSI: Rimac Dario, Spajić Damir, Pršlja Pavel, Šimunović Vedran (od 53.- Sivonjić Robert), Tokić David, Lizalović Ahmed, Ćosić Josip, Rimac Mateo, Vujeva Ivan, Zulić Harun (od 70.- Tahirović Adi), Vuković Emrah. Na klupi su još bili: Jakešević Filip , Talić Elmedin, Tahirović Adi, Sivonjić Robert, Pondro Jasmin, Miketa Luka.

Žuti kartoni: Spajić, Šimunović

Crveni karton (dva žuta): Ahmed Lizalović

Nakon njih na teren su istrčali juniori u derbi susretu cijelog kola. U utakmici od izuzetnog rezultatskog značaja u borbi za baraž za Premijer ligu, Kraljevi su bili za nijansu bolji takmac i ostvarili minimalnu ali vrijednu pobjedu nad do tada drugoplasiranim Jedinstvom. Nakon nekoliko neiskorištenih prilika ipak je Petar Šarić u 82. minuti nakon jedne gužve pospremio loptu u mrežu domaćina za veliku pobjeda. Treba naglasiti da je prije jedinog gola naš vratar Toni Ladan u dva navrata svojim izvrsnim odbranama spasio mrežu Kraljeva. Juniori su tako nastavili jesenji pobjednički niz, bila je ovo peta uzastopna pobjeda. Skor juniora je 7 pobjeda, 1 remi i 3 poraza uz gol razliku 25:11.

Metalleghe BSI: Ladan Toni, Perak Danijel, Šarić Petar, Buljubašić Amar, Brtan Vinko, Džafer Tarik (od 85.- Zulum Denis), Lacić Toni, Miketa Antonio, Bogić Marko, Bilandžija Andrija (od 73.- Mušanović Kenan), Čavar Petar.

Svakako da treba istaknuti i odlično vođenje od strane trenera Zukića, Bliznaca i Klarića. Narednog vikenda naše selekcije će u Šipovu dočekati vršnjake Podgrmeča.