Velika pobjeda juniora

U okviru 15. kola Omladinske lige Zapad juniori su danas u Šipovu zasluženo savladali sa 3:2 Krajinu iz Cazina.

Bio je ovo derbi susret proljetnog dijela prvenstva, Krajina je imala 27 bodova a Kraljevi 25. Sada na našem kontu imamo bod više – 28 i meč manje! Bila je ovo sedma pobjeda u nizu, no do kraja prvenstva vodiće se mrtva trka oko prva dva mjesta na tabeli.

Gosti su poveli iz penala u 12. minuti a Antonio Miketa je do kraja poluvremena sa dva dalekometna topovska eurogola preokrenuo rezultat – 2:1! U finišu meča Toni Lacić pogađa za 3:1 no gosti koriste jednu grešku naše odbrane i pogađaju za konačnih 3:2. Trener NIjaz Zukić danas nije mogao računati na kartonirane Šarića i Buljubašića.

Metalleghe BSI: Ladan Mihael, Perak Danijel, Balihodžić Asmir (od 90.- Zulum Denis), Brtan Vinko, Džafer Tarik, Lacić Toni, Jakovljević Dario (od 56.- Milanović Erdin), Miketa Antonio, Bogić Marko, Bilandžija Andrija, Čavar Petar.

Žuti kartoni: Miketa i Balihodžić.